Uluslararası Öğrencilere Yardım

Değerli Erasmus Öğrencisi,

1- Eğer bu program için uygun koşulları sağlıyorsanız, kayıtlı olduğunuz üniversitedeki Erasmus Koordinatörü, e-posta adresiniz, bölümünüz ve katılmak/çalışmak istediğiniz dönem bilgileri ile birlikte sizi aday göstermelidir.

2- Gelecek olan öğrenciler için hazırlanmış olan Başvuru Formu'nu indirin ve doldurun

3- Aşağıda listelenen dokümanları Başvuru Formu’na ekleyin.

   - Daha önceki dönemlerde ve mevcut dönemde aldığınız yüksek öğretim derslerini ve notları detaylı olarak içeren ingilizce ‘Not Çizelgesi’ belgesi.
  - 2 adetFotoğraf
  - Nüfus Cüzdanı veya pasaport kopyası
  - Öğrencisi olduğunuz kurum kayıt belgesi veya öğrenci kimlik kartı kopyası
  - Özgeçmiş
  - Öğrenim Anlaşması (3 adet imzalı orjinal kopya - 1 adet kayıtlı olduğunuz üniversite için, 1 adet Atılım Üniversitesi için, 1 adet Erasmus öğrencisi için). Bu belge seçilen derslerin detayını içerir. Öğrenim anlaşması Erasmus/ECTS koordinatörünüzün danışmanlığında alınacak derslerin kararlaştırılması ile tamamlanır**. Eğer öğrenci döndükten sonra derslerinde değişiklik yapmak isterse, ikinci sayfa ders ekleme-bırakma işlemi için kullanılabilir. Atılım Üniversitesi’nde dönem başladıktan sonra 1 ay içerisinde form doldurulmalı, imzalanmalı ve teslim edilmelidir.

4- Üniversitenizin Erasmus/Uluslararası Ofisi, başvuru dokümanlarınızı aşağıdaki adrese posta ile göndermelidir.

Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü
               Atılım Üniversitesi
               Kızılcaşar Mah. 06836 İncek, Ankara, Türkiye
         **Eksik ve geç başvurular işleme alınmayacaktır.

5- İlgili bölümün onayı alındıktan sonra, sizin için “Kabul Mektubu” hazırlanır. Erasmus Ofisi bu mektubun bir kopyasını size fax ile gönderir ve öğrencisi olduğunuz kurumun Uluslararası ofisine e-posta ile gönderir.

6- En yakın Türk Konsolosluğuna Kabul Mektubu yazısını götürmeniz ve bu yazı ile Öğrenci Vizesi için başvuru yapmanız gerekir. (Bu vize Türkiye içerisinde alınamaz.)

7- Türkiye’ye geldikten sonra bir ay süre içerisinde, oturma izni için başvuru yapmanız gerekir. Atılım Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi bu işlemler için size yardımcı olacaktır.

8- Dönem sonunda, Uluslararası Ofisimiz size Atılım Üniversitesi’nde geçirilen tarihleri belirten bir ‘Katılım Belgesi’ verecektir. Dönem sonu notlarının açıklanmasından sonra, resmi bir ‘Not Çizelgesi’ sizin Erasmus Ofisinize posta ile gönderilecektir.

9- LÜTFEN DİKKAT, Erasmus öğrencileri sağlık sigortası kapsamında değildir. Türkiye’ye gelmeden önce, sağlık sigortası kapsamında olduğunuzdan emin olunuz

 * Çalışma alanınızla ilgili daha fazla bilgi için, Atılım Üniversitesi Erasmus/ECTS koordinatörü ile irtibata geçebilirsiniz.